Hit wśród koparek Terex

Published on

Hit wśród koparek Terex

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się nowe koparki marki Terex. Dwie koparki kołowe TW85, TW110 i koparka gąsienicowa TC125. Wedle opinii producenta cechuje je oszczędniejsza praca, większa moc i komfort jazdy. Firma Terex jest uważana za specjalistą w dziedzinie kompaktowych maszyn budowlanych, wspomniane modele koparek mają stanowić ich nową generację.

Nowością jest chłodzony wodą czterocylindrowy silnik Turbo Diesel z systemem chłodzonym recyrkulacji spalin oraz chłodzeniem powietrza doładowanego. Pojemność skokowa silników jest o blisko 10% niższa niż w starszych modelach, przy utrzymaniu poziomu mocy. Sam poziom mocy, jaki osiągają koparki są około 14% większe niż w przypadku wcześniejszych. Na podstawie danych, w nowych silnikach zużycie paliwa jest niższe, emisja spalin zmniejsza się w nowych modelach o 90%.

Nowością jest także system sterowania i obsługi Terex Smart Control. Podstawą jest elektronika sterująca, a ustawienia niezbędne do pracy w prosty sposób mogą być zmieniane. Wprowadzono także ergonomiczne przełączniki i dżojstik z nowymi funkcjami.

Comment on this post