Niebieskie koparki Kolbeco

Published on

Jakiś czas temu rozeszły się drogi CNH Global i Kobelco Construction Machinery. W latach 2002 – 2012 maszyny, które były wytwarzane w Japonii przez Kobelco, były rozprowadzane przez CNH poza Azję. W ostatnim czasie Kobelco odbudował sieć sprzedaży w Europie Ameryce Północnej i Południowej, w Afryce, na Bliskim Wschodzie i krajach WNP.

Większość maszyn jakie spotyka się na placu budowy jest w odcieniach koloru żółtego. Kobelco przełamał tą zasadę i na targach Bauma 2013 zaprezentował niebieskie koparki i małym promieniu skrętu. W listopadzie ubiegłego roku Kobelco Construction Machinery Europe otwarło oddział w Holandii, który ma spełniać funkcję siedziby dla ekspansji nie tylko w Europie, ale i w Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz WNP. 

Najnowszym produktem marki Kobelco jest koparka gąsienicowa o masie 21 ton. Jest ona w wersji standardowej oraz z wąskimi gąsienicami:  SK210NLC-9 i SK210LC-9. W stosunku do serii wcześniejszej, przemieszczają one aż 17,3% więcej ziemi na 1l paliwa. Jest to możliwe dzięki zmniejszającemu spalanie paliwa silnikowi z wbudowanym turbodoładowaniem i trybowi pracy Eco. Nawet podczas pracy w trybie Heavy jest widoczny wzrost wydajności o 4,7%.  

Comment on this post