Walec, który współpracuje z miniładowarką

Published on

Walec, który współpracuje z miniładowarką

Miniładowarka to ładowarka kołowa, w której jest sterowanie burtowe. Jeśli na budowie potrzebny jest walec, a obecna jest miniładowarka typu Bobcat, zamiast kupować nową maszynę, można uzupełnić już posiadany o stalowy walec ramię ładowarki.

Walec jednobębnowy jest do kupienia w kilku roboczych szerokościach od 1 do 2 metrów oraz wadze 380 – 800 kg. Zasilanie tego urządzenia jest z linii hydraulicznej maszyny. Walec jest dostarczany wraz z adapterem, który umożliwia jego montaż na maszynie oraz zestawem przewodów i zbiornikiem na wodę. Jest wyposażony w funkcję wibracji osiągających częstotliwość 2000 obrotów/min.

Jest to dosyć interesujące rozwiązanie doposażenia miniładowarki. Przy dosyć niskich nakładach finansowych można wzbogacić swoje maszyny o walec stalowy, równocześnie zwiększając możliwości jeżeli chodzi o front robót. Walec dobrze sprawdza się w roli sprzętu pomocniczego podczas przygotowań pod kostkę brukową, ubijania placów, budowie chodników i napraw nawierzchni drogowej.

Walec z wibracjami jest także przydatny budowie oraz odbudowie dróg po robotach ziemnych, a dzięki temu, że może być zamontowany na miniładowarce, dociera do miejsc, gdzie problemy miałby walec samojezdniowy. Ogromnym atutem tego sprzętu jest łatwość szybkiego montażu i demontażu, co za tym idzie, zmiany osprzętu na widły, łyżkę ładowarkową, mieszalnik do betonu, lemiesz, wiertnicę i inne tego typu narzędzia.

Comment on this post